Grenlandia. Lodowa kraina

15-25.07.2024
12500 zł
8 osób
Ilulissat, Aasiaat, Nuuk
Grenalndia

Wyprawa na Grenlandię!

Każdy, kto zasmakuje północy, zaczyna marzyć o odwiedzeniu największej wyspy świata. Zachodnie wybrzeże Grenlandii oferuje wszystko, co najlepszego ma w sobie Arktyka w letnim wydaniu – nieskończony dzień polarny, potężne lodowce i góry lodowe, czasem większe od całych miast, niesamowitą faunę z największymi zwierzętami w historii Ziemi – Płetwalami Błękitnymi – na czele, aż po inuicką kulturę, która była tu długo przed pojawieniem się zachodniej cywilizacji.

Zwiedzając Grenlandię odwiedzimy najpiękniejsze lodowce, zobaczymy fiord, z którego wypłynęła góra lodowa, która zatopiła Titanica, przepłyniemy kajakami pośród tysięcy gór lodowych, zasmakujemy inuickiej kultury i zobaczymy, jak rzeźbi się biżuterię z poroża renifera, przepłyniemy promem z Aasiaat aż do stolicy – Nuuk.

Każdy dzień będzie wypełniony atrakcjami i polarną egzotyką – na miejscu zderzenia tradycyjnej, inuickiej kultury z zachodnią nowoczesnością.

Atrakcje wyjazdu:

Grenlandzkie osady

W podróży przez Grenlandię zwiedzimy kilka większych i mniejszych osad – zaczynając od Kangerlussuaq, przez Ilulissat i Aasiaat aż po stolicę – Nuuk. Tu inuickie tradycje mocno mieszają się z zachodnimi, nowoczesnymi wpływami

Dzień polarny

Koniec lipca to ostatnie doby dnia polarnego – fantastycznego zjawiska, podczas którego nawet w środku nocy słońce wisi nad horyzontem. Trzeba to zobaczyć!

Kajakiem wśród gór lodowych

Góry lodowe można oglądać na wiele różnych sposobów i z wielu perspektyw, ale podpłynięcie małym kajakiem pozwala dopiero przekonać się, jak potrafią być potężne.

Spotkania z Inuitami

Lud, który zamieszkuje te ziemię od setek, tysięcy lat i którego brutalne zderzenie z zachodem zmusiło do przystosowania, zmian i spowodowało mnóstwo problemów. Przekonamy się, jak żyją dzisiejsi Inuici i dowiemy się, jak żyli w przeszłości

Rejs po fiordzie

Góry lodowe fantastycznie ogląda się podczas trekkingów, ale podróż łodzią pomiędzy bryłami lodu, które czasem bywają większe od całych miast, to dopiero spektakularne przeżycie. Konieczność podczas pobytu w Ilulissat!

Największe zwierzęta świata

Północne wody, ze względu na wysokie natlenienie, pełne są krylu i planktonu – głównego pokarmu największych ssaków i zwierząt świata, wielorybów, z Płetwalem Błękitnym włącznie. W okolice Grenlandii migrują ogromne ilości tych wielkich ssaków, by latem pożywić się i zebrać zapasy na zimę, którą spędzą w tropikalnych wodach

Plan wyjazdu:

15.07.2024

Przylot z Kopenhagi, zakwaterowanie w Ilulissat.

16.07.2024

Trekking nad fiord w Ilulissat. Po południu – wycieczka łodzią po fiordzie wśród gór lodowych.

17.07.2024

Całodniowa wycieczka do lodowca Eqi – wypłynięcie statkiem z portu w Ilulissat.

18.07.2024

Zwiedzanie miasta, w tym lokalnych rzemieślników, tworzących wyroby m. in. z poroża renifera. Po południu wycieczka kajakami po zatoce.

19.07.2024

Transport łodzią z Ilulissat do Aasiaat. Zakwaterowanie w hotelu.

20.07.2024

Zwiedzanie miasta, trekking w okolicy, wycieczka na wieloryby.

21.07.2024

Wymeldowanie z hotelu, trekking, wieczorem przejście na prom Sarfaq Ittuk, którym wyruszymy w kierunku stolicy.

22.07.2024

Cały dzień na promie, z postojami m. in. w Sisimiut. Podziwianie grenlandzkiego wybrzeża.

23.07.2024

Rano dotarcie do Nuuk. Zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie miasta.

24.07.2024

Trekking w okolicy miasta, podziwianie fiordu.

25.07.2024

Wymeldowanie, przejazd na lotnisko, przelot do Kopenhagi.

Nocleg

Noclegi w pokojach 2-3 os. z prywatnymi łazienkami oprócz Nuuk, gdzie łazienki będą wspólne, na korytarzu. 

Cena - 12500 zł + bilety lotnicze

ZAWIERA:
 • 8 noclegów w hotelach i hostelu,
 • 2 noce na statku,
 • bilet na prom Ilulissat – Aasiaat,
 • bilet na prom Aasiaat – Nuuk i opłata za kuszetkę i pościel,
 • wszystkie pozostałe transfery,
 • wycieczka łodzią po fiordzie,
 • wycieczka do lodowca Eqi,
 • wycieczka na wieloryby,
 • wycieczka kajakami,
 • opieka przewodnika,
 • ubezpieczenie.
NIE ZAWIERA:
 • przelotów na Grenlandię (3-5 tys. zł),
 • ew. przelotów do Kopenhagi,
 • ew. noclegu w Danii,
 • wyżywienia,
 • wydatków osobistych,
 • ewentualnych dodatkowych wycieczek.

Na koniec kilka moich prywatnych zdjęć z Grenlandii – Ilulissat, Aasiaat oraz Sisimiut 🙂

Zapisz się na wyjazd:

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Zgłoszenie poprzez formularz jeszcze do niczego nie zobowiązuje – po otrzymaniu zgłoszenia wyślę Ci regulamin, szczegółowe informacje oraz dane do płatności, której można dokonać w jednej lub dwóch ratach (druga płatna do 30 dni przed wyjazdem). 

Jesteśmy organizatorem turystyki wpisanym do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych pod nr ewidencyjnym 39954, wpisanym do rejestru przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego pod nr 987/47/2023. Gwarancja ubezpieczeniowa wystawiona przez TU Signal Iduna Polska S. A. w kwocie 116.960 PLN ważna jest do dnia 13-09-2024.  Dane firmy: Joanna Cichońska, NIP 8992578395 z siedzibą w Ziębicach, pod adresem ul. Wałowa 58/3.