Islandia. Lodowce, wodospady i wulkany

1-12.07.2024
8900 zł
6-9 osób
Islandia

Wyprawa na Islandię!

12 dni to idealny czas, by zwiedzić całą wyspę i jej najciekawsze atrakcje. Będziemy poruszać się po wyspie wynajętymi samochodami, śpiąc zazwyczaj po dwie noce w jednym miejscu i następnie przemieszczać się dalej. Zobaczymy kilkanaście z kilku tysięcy islandzkich wodospadów, poszukamy wielorybów w wodach północnego Atlantyku, w rakach maszerować będziemy po lodowcu, zwiedzać zarówno najpopularniejsze atrakcje, jak i mało znane zakątki interioru. Czekają na nas gejzery, najpotężniejszy wodospad Europy, znany z 2010 roku wulkan Eyjafjallajökull, czarne plaże południa, piękne maskonury, leniwe foki, kolorowe góry interioru z gorącymi źródłami, w których zrobimy sobie zasłużoną przerwę… A to tylko część atrakcji – ciężko wymienić wszystkie!

Intensywne dni, sporo zwiedzania, dużo atrakcji, dużo małych trekkingów, białe noce, maksymalnie zróżnicowany krajobraz – od aktywnych wulkanów, przez zamrożone lodowce, potężne wodospady, rozległe pustynie, po czarne plaże i urocze maskonury.

Na Islandii nie sposób się nudzić!

Atrakcje wyjazdu:

Islandzki interior

Najpiękniejsza, najtrudniej dostępna i najrzadziej odwiedzana część Islandii. Drogi tu są otwarte zaledwie 2-3 miesiące w roku, a my zawitamy tu dwukrotnie – najpierw samochodami w kolorowe góry, a następnie autobusem do Doliny Thora. 

Dziesiątki wodospadów

Islandia wodospadami stoi, których ponoć jest tu nawet dziesięć tysięcy. Dziesiątki z nich będziemy oglądać przez okna, a najpiękniejsze będziemy oglądać z góry, dołu, a nawet z tyłu, obchodząc je podczas zachodu słońca!

Spacer po lodowcu

Na Islandii znajdują się największe lodowce w Europie, a prawie 10% kraju pokrywa lód. Obejrzymy góry lodowce spływające do oceanu, a także będziemy spacerować po lodowcu pod okiem wykwalifikowanego przewodnika.

Północna fauna

Poszukamy islandzkich rezydentów – tę wspaniałą wyspę zamieszkują zabawne maskonury, płochliwe lisy polarne, czy lubiące się wygrzewać na plażach urocze foki!

Urocze miasteczka

Ponad 2/3 ludności Islandii zamieszkuje Reykjavik i jego aglomerację, reszta rozporoszona jest w małych miasteczkach ulokowanych wzdłuż wybrzeża wyspy. Małe, estetyczne domki, urocze kościółki i piękne położenie – to przepis na islandzką osadę!

Największe zwierzęta świata

Północne wody, ze względu na wysokie natlenienie, pełne są krylu i planktonu – głównego pokarmu największych ssaków i zwierząt świata, wielorybów, z Płetwalem Błękitnym włącznie. Okolice Husaviku to najlepsze na Islandii miejsce na oglądanie wielorybów i tam właśnie będziemy ich szukać podczas jednego z dni na północy.

Plan wyjazdu:

1.07.2024

Przylot do Keflaviku, zakwaterowanie w Laugarvatn.

2.07.2024

Zwiedzanie Golden Circle, duże wodospady, gejzery, jezioro w kraterze wulkanicznym.

3.07.2024

Przejazd do Landmannalaugar – kolorowe góry, trekking na miejscu, kąpiel w gorących źródłach.

4.07.2024

Zwiedzanie południowej Islandii – naszpikowanej atrakcjami, najbardziej zielonej części wyspy. Wodospady, lodowiec, maskonury!

5.07.2024

Drugi dzień w interiorze – przejazd autobusem do Thorsmroku, trekking na miejscu.

6.07.2024

Długa droga na południowy wschód kraju – z postojami m. in. przy Glacier Lagoon, gdzie góry lodowe spływają do oceanu czy na zupę krabową w Hofn. 

7.07.2024

Fiordy wschodnie – kręte drogi, urocze miasteczka, piękne punkty widokowe. Maskonury w Borgarfjordur, wizyta w Seydisfjordur.

8.07.2024

Wjeżdżamy na północ! Najpotężniejszy wodospad Europy – Dettifoss, jezioro Myvatn, obszar geotermalny Krafla. 

9.07.2024

Trekking w PN Asbrygi i wycieczka do Husaviku na poszukiwanie wielorybów.

10.07.2024

Całodniowy przejazd na półwysep Snaefellsness. Po drodze krótka wizyta w Akureyri, czy nad pięknym wodospadem Godafoss.

11.07.2024

Zwiedzanie półwyspu Snaefellsness – piękne miasteczko Stykkisholmur, potężny wulkan Snaefellsjokull, foki na południowej części półwyspu.

12.07.2024

Zwiedzanie Reykjaviku, następnie wylot do Polski.

Nocleg

Noclegi w guesthouse’ach, hostelach oraz hotelach. Zwykle pokoje 2-os. ze wspólną łazienką – często domy/domki tylko dla naszej grupy.

Cena - 8700 zł + bilety lotnicze

ZAWIERA:
  • 11 noclegów,
  • wypożyczenie samochodów z napędem na 4 koła,
  • paliwo,
  • opłaty za parkingi,
  • bilety wstępu do atrakcji,
  • wycieczki: przewodnik na lodowcu, wieloryby,
  • bilety autobusowe do Thorsmorku.
NIE ZAWIERA:
  • przelotów na Islandię i bagażu,
  • wyżywienia,
  • wydatków osobistych.

Na koniec kilka moich zdjęć z ostatniej wycieczki z lipca 2023 roku 🙂

Zapisz się na wyjazd:

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Zgłoszenie poprzez formularz jeszcze do niczego nie zobowiązuje – po otrzymaniu zgłoszenia wyślę Ci regulamin, szczegółowe informacje oraz dane do płatności, której można dokonać w jednej lub dwóch ratach (druga płatna do 30 dni przed wyjazdem). 

Możesz również zadzwonić po więcej szczegółów na nr +48 790 243 264 – odpowiem na wszystkie pytania 🙂

Jesteśmy organizatorem turystyki wpisanym do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych pod nr ewidencyjnym 39954, wpisanym do rejestru przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego pod nr 987/47/2023. Gwarancja ubezpieczeniowa wystawiona przez TU Signal Iduna Polska S. A. w kwocie 116.960 PLN ważna jest do dnia 13-09-2024.  Dane firmy: Joanna Cichońska, NIP 8992578395 z siedzibą w Ziębicach, pod adresem ul. Wałowa 58/3.