Zaczyna się bardzo przyjemny okres na podróżowanie w ciepłe rejony. W Polsce ciemno, szaroburo i zimno, a my wylatujemy na wspaniałe Karaiby, do Azji czy nad Ocean Indyjski, by cieszyć się rajskimi plażami i świetną pogodą. Dlaczego jeszcze? Zima to świetny okres na wyłapywanie lotów czarterowych w ciepłe, piękne miejsca. Rok temu w listopadzie i grudniu non-stop pojawiały się oferty bezpośrednich przelotów z Warszawy na rajski Mauritius już za 999 zł – co czeka nas tym razem?

Warto śledzić kilka stron

Przy lotach czarterowych last minute najważniejszy jest czas reakcji. Widzisz świetną ofertę – zazwyczaj musisz zdecydować się na już. Bo zostały tylko dwa miejsca, albo wylot jest… jutro rano. Tak to zazwyczaj wygląda, bo im bliżej wylotu, tym niższą cenę oferują organizatorzy – zawsze lepiej sprzedać bilety taniej, niż lecieć z pustym fotelem, za który nikt nie zapłaci. Jakie więc strony warto śledzić?

Biuro podróży TUI
Bilety czarterowe Rainbow
eSky
Bilety czarterowe Itaka

To właśnie TUI serwowało w 2016 roku masę lotów czarterowych w świetnej cenie, zwłaszcza w grudniu. Z Rainbowem również trafiają się perełki – oferowali w te wakacje dużo lotów do Grecji z dnia na dzień w fantastycznych cenach, nawet w okolicach 20-30 zł! Przejrzyjmy aktualne promocje:

Z TUI możemy polecieć od 400 zł na Wyspy Kanaryjskie. To cena podobna do tej, jaką oferuje na ten okres Ryanair, ale tutaj w cenie mamy również bagaż rejestrowany, co jest dużym atutem. Za 499 zł możemy zabrać się również na Bliski Wschód – do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Bardziej egzotyczne kierunki, jak Dominikana czy Kuba na ten moment zaczynają się od 1800 zł.

Rainbow również oferuje Kanary za lekko ponad 400 zł – dokładnie 432 zł za lot na Teneryfę i z powrotem. A atrakcyjniejsze kierunki? Sri Lanka za 1500 zł, ale hitem na pewno jest Rio de Janeiro za 1600 zł. Nie jest to ultrapromocja, ale na pewno bardzo kusząca cena – wszak wylatujemy z Warszawy, i oczywiście bagaż rejestrowany wliczony mamy w cenę biletu. Copacabana w listopadzie? Czemu nie 😉

Na stronie eSky znajdziemy loty na Lanzarote już za 300 zł w grudniu, Emiraty za ~500 zł, czy Turcję za ~600. Egzotyczne kierunki na ten moment bez szału. Jeśli chodzi o stronę Itaki, to sam za bardzo jej nie lubię – przeważają bilety w jedną stronę, i nie mam sił jej przeglądać. Podaję z obowiązku, ale nie polecam.

A może z Niemiec?

Jeśli mieszkasz blisko zachodniej granicy – czemu nie? Dużo ludzi lata Ryanairem z Berlina, bo często ma dużo korzystniejsze oferty. Warto rzucić okiem również na bilety czarterowe. Ja korzystam ze strony Lataj z Berlina, tutaj znajdziecie wykaz lotów z Niemiec:

Strona z czarterami z Niemiec

Na ten moment są takie perełki, jak choćby lot do Egiptu i z powrotem, wprost nad Morze Czerwone za… 50 euro. Ofert jest bardzo dużo, a na stronie można znaleźć także całe pakiety – oferty biur podróży.

Czemu loty czarterowe?

Warto rozglądać się za czarterami, ponieważ zazwyczaj w cenie biletu mamy wliczone wszystko, co potrzebne. Posiłek na pokładzie, i inne udogodnienia, ale również bagaż rejestrowany – dużo łatwiej będzie spakować się na wakacje. Pamiętaj, że loty czarterowe, tak samo jak wszelkie połączenia regularne, podlegają pod regulacje UE dotyczące odszkodowań – jeśli samolot się spóźni, czy zostanie odwołany, tak samo możesz starać się o odszkodowanie, więc nie ma czym się martwić.

Kiedy sprawdzać powyższe strony?

Najlepiej codziennie, tak z 2-3 razy. Wtedy nie powinno nic umknąć. No i trzeba być po prostu gotowym do wylotu dosłownie z dnia na dzień. I to tyle porad – udanego polowania!