Senja - perła norweskiej północy

21-25.01.2024 (brak miejsc)

17-21.03.2024
2500 zł
6-7 osób
Senja, Norwegia

Poszukaj zorzy za kołem podbiegunowym!

Pod koniec stycznia wyruszymy na piękną, nie do końca odkrytą jeszcze przez masową turystykę, wyspę. Senja mieści się w północnej Norwegii, nad Lofotami, dwie godziny drogi od Tromsø – bardzo popularnej norweskiej miejscowości zwanej „wrotami do Arktyki”.

Położenie daleko na północy, długie noce, stabilny i w miarę łagodny klimat – wszystko to czyni Tromsø i Senję jednymi z najlepszych miejsc do oglądania zorzy polarnej w Europie. Podczas gdy turyści odwiedzający Tromsø będą codziennie jeździć na dalekie wycieczki, by tylko uciec od świateł miasta, nam wystarczy dwuminutowy spacer bądź nawet podziwianie świateł na niebie leżąc w jacuzzi.  Laukvik na wyspie Senja, w którym się zatrzymamy, leży daleko od miasteczek, zanieczyszczenie światłem jest znikome, jest cicho, spokojnie i blisko natury – Oceanu oraz gór.

Atrakcje wyjazdu:

Zorza Polarna

Polowanie na zorzę będzie priorytetem wyjazdu. Długie noce, cztery noclegi i położenie geograficzne daje nam ogromne szanse na piękny pokaz na niebie.

Zwiedzanie wyspy

Senja jest jedną z największych atrakcji północnej Norwegii – kilkuset metrowe, pionowe górskie ściany wyrastają tu prosto z morza, a fiordy leżą jeden obok drugiego.

Trekking na rakietach śnieżnych

Czeka nas również trekking na rakietach śnieżnych, by ujrzeć jeden z najpiękniejszych norweskich krajobrazów – górę Segla i okoliczne fiordy!

Psie zaprzęgi

Jeden z najstarszych środków transportu wykorzystywany przez ludzkość. Skorzystamy z usług lokalnej, rodzinnej firmy, gdzie psy mają wspaniałe życie, a wypad na ciągnięcie sań to dla nich najlepsza zabawa i trening!

Spotkanie z reniferami

I z ludem Sami, ludźmi od wieków zamieszkującymi Laponię

Plan wyjazdu:

21.01.2024

10.45 – wylot z Gdańska, 13.40 – lądowanie w Tromso. Po odebraniu bagażu i zapakowania się do busa czas na zwiedzanie Tromso, przejazd do Brensholmen, skąd promem przedostaniemy się na Senję. Popłyniemy ostatnim statkiem – o 19.00.

22.01.2024

Wyruszymy o 9.30 na zwiedzanie północnej części wyspy. Tego dnia słońce wstanie o 10.30 – będziemy zwiedzać okoliczne fiordy, by około 14, już po zachodzie, być z powrotem i zjeść obiad. Następnie będziemy czatować na zorzę polarną – w zależności od pogody na miejscu, lub pojedziemy busem w poszukiwaniu bezchmurnego nieba.

23.01.2024

Wycieczka na psie zaprzęgi. Wyjazd po 7, by przed 9 znaleźć się na południu wyspy. Cztery godziny na miejscu – przygotowanie sań, wycieczka, odprowadzenie psów, małe przekąski. Powrót do Laukvik, wieczorem kąpiel w jacuzzi.

24.01.2024

Trekking na rakietach śnieżnych!

Przed wschodem słońca ruszymy do Fjordgard, by pieszo wejść pod górę Hesten – dokładnie na przełęcz między Hesten, a Seglą. To jeden z najpiękniejszych widoków w Norwegii – pionowa ściana Segli robi piorunujące wrażenie, a położone wokół fiordy i góry jeszcze je potęgują.

Wieczorem ostatnia wycieczka na zorzę polarną.

25.01.2024

Dzień wylotu.

Wyruszamy rano, by wypłynąć promem o 8 i znaleźć się w Tromso przed 10. Wycieczka na spotkanie z reniferami i Sami – ludźmi, którzy od wieków zamieszkiwali Laponię. 

Wieczorem krótki czas w Tromso i wylot do Polski o 22.

Nocleg

Nocować będziemy w Laukviku – 5 kilometrów od Botnhamn, skąd wypływa prom w kierunku Tromso. Do Waszej dyspozycji będzie Apartament o nazwie „Panorama 1” – z trzema sypialniami, dużym salonem i kuchnią, przestronną łazienką i dodatkowo prywatną sauną!

Na miejscu możliwe jest także skorzystanie z wyżywienia, wypożyczenie kajaków a także jacuzzi – jedno użycie jest w cenie wyjazdu.

Cena - 2500 zł + bilety lotnicze

ZAWIERA:
  • 4 noclegi w apartamencie,
  • kąpiel w jacuzzi,
  • przejazdy lotnisko – Senja – lotnisko,
  • prom Brensholmen – Senja – Brensholmen,
  • wszystkie przejazdy na miejscu,
  • opiekę przewodnika na miejscu,
  • ubezpieczenie.
NIE ZAWIERA:
  • przelotów Gdańsk – Tromso (ok. 500-700 zł),
  • wycieczek dodatkowych – psie zaprzęgi, renifery (1500 + 1500 NOK – około),
  • wyżywienia,
  • pozostałych wydatków osobistych.

Na koniec kilka moich prywatnych zdjęć z Senji – z pory letniej 🙂

Zapisz się na wyjazd:

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Zgłoszenie poprzez formularz jeszcze do niczego nie zobowiązuje – po otrzymaniu zgłoszenia wyślę Ci regulamin, szczegółowe informacje oraz dane do płatności, której można dokonać w jednej lub dwóch ratach (druga płatna do 30 dni przed wyjazdem). 

Jesteśmy organizatorem turystyki wpisanym do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych pod nr ewidencyjnym 39954, wpisanym do rejestru przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego pod nr 987/47/2023. Gwarancja ubezpieczeniowa wystawiona przez TU Signal Iduna Polska S. A. w kwocie 116.960 PLN ważna jest do dnia 13-09-2024.  Dane firmy: Joanna Cichońska, NIP 8992578395 z siedzibą w Ziębicach, pod adresem ul. Wałowa 58/3.