Islandia. Południe wyspy i zorza polarna

11-17.09.2024
3750 zł
6-8 osób
Golden Circle, Południowe wybrzeże Islandii, okolice Vatnajokull

Odwiedź Islandię jesienią!

Pogoda we wrześniu powoli przechodzi w zimową, dni trwają tyle, co noce, ale Islandia wciąż jest przyjazna i piękna, a do tego pojawia się dodatkowy, ogromny atut – możliwość polowania na zorzę polarną. Latem, gdy trwa główny sezon na odwiedzanie wyspy i pogoda jest najlepsza, dni są zbyt długie – niebo jest jasne całą noc, przez co nie ma szans na zobaczenie zorzy. We wrześniu noce są już wystarczająco ciemne, a pogoda wciąż dobra – dzięki czemu zwiedzimy kawał południowego wybrzeża, będziemy relaksować się w gorących źródłach, odwiedzimy interior, a co wieczór, jeśli pogoda będzie sprzyjała, będziemy polować na królową północnego nieba!

Atrakcje wyjazdu:

Islandzkie miasteczka

Choć Reykjavik nie jest najpiękniejszy na świecie, to małe osady na południowym wybrzeżu są już bardzo urokliwe. Z przepięknie położonym Vikiem na czele!

Spacer po lodowcu

Ponad 10% powierzchni wyspy pokrywają lodowce. Po jednym z nich będziemy spacerować w rakach pod okiem wykwalifikowanego przewodnika, który opowie nam, jak powstały i co aktualnie dzieje się z islandzkimi lodowcami

Interior. Wizyta w Landmannalaugar

Kolorowe góry – jedno z najpiękniejszych miejsc na Islandii. Będziemy wyposażeni w samochody z napędem na 4 koła, które pozwolą nam odwiedzić tę islandzką perełkę

Zorza polarna

Choć zorzy nigdy nie można być pewnym, wrzesień to bardzo dobry miesiąc na polowanie na zielone światła na niebie. Dodatkowo nocować będziemy w jednym z najlepiej położonych miejsc na wyspie do obserwacji zorzy – najbardziej pogodnym!

Plan wyjazdu:

11.09.2024

Przylot z Warszawy późnym wieczorem, przejazd do noclegu.

12.09.2024

Zwiedzanie Golden Circle – krater Kerid, PN Thingvellir, wodospad Gullfoss, gejzer Strokkur.

13.09.2024

Landmannalaugar – zwiedzamy interior Islandii. Całodniowa wycieczka, trekking na miejscu, gorące źródła.

14.09.2024

Przejazd na południe Islandii. Wodospady Skogafoss i Seljalandsfoss, miasteczko Vik i okolice, trekking po lodowcu z przewodnikiem.

15.09.2024

Półwysep Snaefellsness. Zwiedzanie Stykkisholmur, wulkan Snaefellsjokull, foki na plaży na południu półwyspu.

16.09.2024

Dzień zapasowy na wypadek niepogody. Wizyta w Blue Lagoon/Sky Lagoon. 

17.09.2024

Wymeldowanie, zwiedzanie Reykjaviku, czas wolny.

ZAWIERA:
  • 6 noclegów na Islandii,
  • wypożyczenie samochodów,
  • koszty paliwa i parkingów,
  • opieka przewodnika,
  • ubezpieczenie.
NIE ZAWIERA:
  • wyżywienia,
  • wydatków osobistych,
  • opłaty za przewodnika na lodowcu (ok. 300 zł),
  • ewentualnych dodatkowych wycieczek.

Na koniec kilka zdjęć z ostatniej wycieczki na Islandię:

Zapisz się na wyjazd:

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Zgłoszenie poprzez formularz jeszcze do niczego nie zobowiązuje – po otrzymaniu zgłoszenia wyślę Ci regulamin, szczegółowe informacje oraz dane do płatności, której można dokonać w jednej lub dwóch ratach (druga płatna do 30 dni przed wyjazdem). 

Jesteśmy organizatorem turystyki wpisanym do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych pod nr ewidencyjnym 39954, wpisanym do rejestru przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego pod nr 987/47/2023. Gwarancja ubezpieczeniowa wystawiona przez TU Signal Iduna Polska S. A. w kwocie 116.960 PLN ważna jest do dnia 13-09-2024.  Dane firmy: Joanna Cichońska, NIP 8992578395 z siedzibą w Ziębicach, pod adresem ul. Wałowa 58/3.