Podziel się wpisem:
  • 1
    Udostępnij

Pisałem już o tym w newsletterze, teraz piszę tutaj: od tej pory Podróżnicza Sobota będzie ukazywała się co dwa tygodnie. Nie chcę ani szukać czasem newsów na siłę, ani zasypywać Was informacjami niepotrzebnymi, ani robić wpisów, które będą miały ~150 słów. Lepiej rzadziej, a konkretniej, dlatego będzie raz na dwa tygodnie. A teraz zapraszam na nową porcję świeżych wiadomości!

Miasta zaczynają walczyć z Airbnb

Aktualnym przykładem tej walki jest w tym momencie Paryż. Do końca roku wszyscy, którzy wynajmują mieszkania przez portale takie jak Airbnb, muszą zarejestrować się na rządowej stronie internetowej, w innym wypadku wynajem mieszkania będzie traktowany jak przestępstwo. Mieszkańcy Paryża aktualnie mogą legalnie wynajmować swoje lokum przez około 1/3 roku, ale władze chcą zmniejszyć ten limit o połowę.

Wszystko dlatego, że spada dostępność lokali dla miejscowych, mają problemy ze znalezieniem miejsca do życia, bo masa mieszkań przeznaczana jest na wynajem dla turystów.

Jak to wygląda w rzeczywistości? Poprzez portal można znaleźć miejsce do spania w komfortowych warunkach dużo taniej niż w hotelu, i tu chyba tkwi główny problem. Protestują przede wszystkim właściciele hoteli. Zaczyna to wszystko przypominać naszą rodzimą walkę taksówkarzy z firmą Uber.

Źródło

Ciekawe Szalone Środy

Ciekawie wyglądają środowe promocje polskiej firmy LOT. Co tydzień przewoźnik rzuca interesującą promocją w różne miejsce – w zeszłym tygodniu padło chociażby na Kazachstan (Astana) w okresie zimowym. Ciekawa propozycja dla lubiących mrozy – cena lotu w dwie strony z bagażem rejestrowanym wynosiła 599 zł. W minioną środę natomiast można było kupić loty za ocean – do Nowego Jorku, Chicago i Los Angeles.

Czym LOT zaskoczy za kilka dni? Warto rzucić okiem, bo niektóre oferty wyglądają naprawdę dobrze.

Szalone środy znajdziecie tutaj

Aer Lingus wycofuje się z Polski

Mało kto zna taką linię lotniczą, ale dla części Polaków jest to dość istotna informacja. Aer Lingus to irlandzkie linie lotnicze, drugie co do wielkości, będące w cieniu swojego większego brata, Ryanaira. Na razie lata z Warszawy do Dublina oraz do 3 miast w USA, ale serwis Fly4free donosi, że linia wycofuje się z Polski. Jest to o tyle kiepska informacja, że w Irlandii żyje spora grupa Polaków, a Aer Lingus oferuje naprawdę korzystne ceny na tej trasie. Ostatni lot pomiędzy stolicami Polski i Irlandii ma odbyć się w styczniu przyszłego roku.

Źródło

World Travel Show w Warszawie już za kilka dni!

W następny weekend, w dniach 20-22 października, odbędą się targi turystyczne o nazwie World Travel Show. Dla mnie najbardziej interesującą częścią będzie Festiwal Podróżników, na którym niestety nie będę mógł się zjawić, a będzie dla kogo! Występować będą między innymi: Wojtek Cejrowski, Aleksander Doba, Krzysztof Wielicki, Andrzej Bargiel i wiele, wiele innych osobistości na scenie głównej jak i małej. Fantastyczna sprawa!

Harmonogram targów

Bilety na targi

Jak zaplanować podróż?

W maju miała miejsce premiera mojej pierwszej książki. Jest to kontynuacja darmowego e-booka o tytule "Jak tanio latać", tym razem na ponad 200-stronach dzielę się całą wiedzą związaną z organizacją wszystkich moich podróży - zarówno tych, które skonstruowałem dla siebie, jak i innych osób. Dostępna zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej:

Cześć, podróżniku!

Na imię mam Zbyszek i jestem autorem bloga, którego właśnie przeglądasz. Uważam, że w podróży dużo mniej liczy się budżet, a bardziej radość i wspomnienia, więc nieraz ruszam w drogę z małym plecakiem i namiotem, ale nie pogardzę też luksusowym basenem na dachu wieżowca w pięknym hotelu.

Piszę nie tylko o swoich podróżach, ale również doradzam: jak znaleźć fajne loty, jak znaleźć dobry nocleg, jak wszystko zorganizować.

Jeśli chcesz być na bieżąco, śledź mój fanpage na Facebooku:


Podziel się wpisem:
  • 1
    Udostępnij
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *